Traktorová poradna
Zpět na pal.cz
+420 602 539 748
Podpora

Na Techagru se uvidí

20. 2. 2014
Tato výstava je už dávno považována za určitý zlom v roce zemědělců a v posledních letech i čím dál více i veřejnosti činné v komunální a zahradnické profesní sféře. Pro zemědělce začínají polní a zelené práce a pro komunální sféru celoroční kolotoč počínající úklidem po zimě a pokračující sečením trávy, údržbou zeleně až po různorodé práce, které přináší provoz měst, obcí či jiných obecně prospěšných zařízení.

o1-(1).jpg

Pro to všechno má společnost P & L spol. s r. o. již řadu let co nabídnout.

Novinka do speciálních kultur

V letošním roce rozšiřuje nabídku traktorů Kioti nový model Kioti LX500L. Nejde o žádný vinohradnický či sadařský speciál, ale traktor se zajímavými parametry a vlastnostmi. Jeho srdcem je atmosférický dieselový motor o výkonu 50 koní s mechanickou synchronizovanou převodovkou s 16 rychlostmi vpřed a 16 vzad, s pohonem všech čtyř kol a uzávěrkou diferenciálu. Rozměry jsou: délka 3500 mm, šířka 1440 mm, výška 2365 mm včetně ochranného rámu. Traktor má celkovou hmotnost 1690 kg.

V základu je tento traktor vybaven ochranným rámem. K dispozici je i kabina a originální čelní nakladač. Traktor pracuje s vývodovým hřídelem s rozsahem 540/1000 ot/min. Průtok hydraulického čerpadla je 53,05 l/min. Specifikem tohoto traktoru, kromě záležitostí, na které jsme u Kioti zvyklí, jako jsou dokonalé zpracování, robustnost, vysoce kvalitativní materiály, je speciální elektronický systém AUTO- -Quick-Turn, což je systém umožňující zvýšení rychlosti předních kol nato- -čených v řídícím úhlu 35° na dvojnásobek oproti zadním. To vede k výraznému zmenšení poloměru otáčení.

Nová generace přichází

U úspěšné řady DK551 dochází ke generační výměně či spíše náhradě novou typovou řadou RX6010C/ RX6010PC, která je zcela novým typem v sortimentu Kioti. Již na první pohled zaujme novým designem, jenž ponese do budoucna společné znaky se všemi dalšími typy traktorů Kioti. Pohonným agregátem je přeplňovaný turbodiesel o výkonu 60 k s mechanickou synchronizovanou převodovkou s dvanácti rychlostmi vpřed a 12 rychlostmi vzad verze RX6010C (verze RX6010PC disponuje převodovkou Power-shuttle umožňující řazení vpřed či vzad bez nutnosti stláčení spojkového pedálu). Dále je tento traktor vybaven automatickým spouštěním vývodového hřídele podle polohy třetího bodu. Ve standartu jsou rovněž dva páry dvoučinných hydraulických okruhů. Průtok hydraulického čerpadla je 68 l/min. To vše a mnoho jiných specifik završuje elegantní prostorná prosklená kabina obsahující všechny prvky pro komfortní a efektivní práci obsluhy.

o2.jpg o3.jpg o4.jpg

Malé avízo

V první půli roku se mohou nejen příznivci značky Kioti, ale celá odborná veřejnost těšit na novinku nejmenšího zástupce firmy Kioti. Ten ponese název CS2610 a bude mít hydrostatickou převodovku a výkon 26 koní.

S koncem Techagra je spojen i konec platnosti vysoce úspěšné akce Zimní sety L a XL, ve které firma P & L zákazníkům nabízela možnost, jak vyřešit zimní úklid a současně položit základ pro hlavní strojní vybavení svých obcí v podobě kvalitního traktoru Kioti s příslušenstvím za příznivou cenu.

Tuto akci střídá nabídka pro sezónu jaro – léto (platná od 7. 3. 2012), pro kterou je připraven letní set s označením L a XL. Set z označením L sestává z traktoru Kioti CK22HST, mezinápravového sečení Zappator Jet Ventral 150 (záběr 1,5 m) a vysavače trávy ECO GS500 určeného pro údržbu obecních a menších privátních ploch. Pro komerční využití a rozsáhlé plochy nabízený set XL je tvořený traktorem Kioti CK35HST (35 k) a stejně jako jeho menší sourozenec totožným příslušenstvím pro sečení Zappator Jet Centrál 150 (záběr 1,5 m) a vysavačem trávy s možností vyklápění do výšky 1,9 m. Komunální technika P & L nejsou jen sety, ale i ostatní stroje z portfolia komunální techniky firmy. Výčet základních strojů můžeme zahájit společností Tuchel patřící mezi jedny ze stěžejních dodavatelů. Jedná se o největší německého výrobce zametacích kartáčů, sněhových radlic a speciálních kolových nakladačů TuchelTrac Quattro.

Zametací kartáče najdou své uplatnění po celý rok, avšak po zimě, zvláště jsou-li komunikace udržovány inertním posypovým materiálem, jsou pomocníkem k nezaplacení.

S růstem a údržbou vegetace okolo komunikací přijdou ke slovu příkopová ramena Marolin. Ramena jsou uzpůsobena k agregaci se všemi typy nosičů. Pracovní záběr je od 2,3 do 7,3 m s možností výměny pracovních nářadí za pilové nůžky (pilu) či příkopovou frézu. Pro údržbu nekulturních ploch jsou ideálním řešením mulčovače a drtiče rostlinných zbytků nebo větví s kladivy či Y noži od firmy m.e.a.a.t. Pro parky, veřejnou zeleň, plochy sportovního vyžití jsou určeny horizontální nožové sekačky od firmy Zappator, které je možné agregovat čelně, mezi nápravy nebo jako klasicky vzadu nesené. Disponují bočním nebo zadním výhozem s možností mulčování.

Komunální technika P & L nejsou jenom profesionální stroje, ale hlavně profesionální servis a poradenství. Navštivte naši expozici na veletrhu Techagro v Brně v pavilonu B stánek 001, kde bude komunální technika P & L v plné parádě. Těšíme se na vás.

Ing. Robert Suchánek
Uveřejněno v časopisu Komunální technika č. 4/2012