Traktorová poradna
Zpět na pal.cz
+420 602 539 748
Podpora

Stroje do sadů a vinic

29. 8. 2014
Ačkoliv například zelené práce ve vinohradu i přes moderní technologie nelze nahradit mechanizací, existují na trhu pomocníci, kteří každému pěstiteli bezpochyby ušetří čas a usnadní mnohé pracovní operace spojené s pěstováním vinné révy. Mezi ně se bezesporu řadí jihokorejská značka Kioti, v jejíž produkci vznikají mimo jiné i kompaktní malotraktory.

o1.jpg 

Kompaktní traktory Kioti řady CK patří svou kvalitou a provedením k vysoce hodnotným strojům na trhu v tomto segmentu. Vyznačují se snadnou obsluhou a údržbou. Jsou vybaveny velmi kultivovaným, úsporným a ekologickým tříválcovým motorem Kioti Diesel v rozpětí od 22 do 35 k podle modelu, hydrostatickou nebo mechanickou manuální převodovkou. Plochá pracovní platforma nabízí maximum pohodlí a snadnou dostupnost všech ovládacích prvků. Bonusem jsou kompaktní rozměry a příznivá hmotnost.

Subtilní, ale výkonné

Kioti CK 22

Model je vybavený tříválcovým vertikálním, vodou chlazeným čtyřtaktním dieselovým motorem, který je šetrný k životnímu prostředí. Jedná se o takzvaný zelený motor s velmi tichým provozem, minimálními vibracemi, který navíc splňuje normy EPA a CARB. Motor o obsahu 1007 m3 dosahuje výkonu 22 koní při 2800 otáčkách.

Plynulý přenos síly u modelů HST zajišťuje hydrostatická převodovka s mezinápravovým vývodovým hřídelem. Varianty vybavené hydrostatickou převodovkou zajišťují větší komfort obsluze, které umožňují ovládat změnu rychlosti jízdy pouze jedním pedálem, jenž lze vybavit také tempomatem při dlouhotrvajících operacích a pro otáčení s brzdou.

Výkonné hydraulické čerpadlo s vyšším průtokem hydraulické kapaliny zajistí rychlejší a kratší připojení přídavných zařízení.< /p>

o2.jpg

Kompaktní design se svažující se kapotou nabízí lepší přední viditelnost, přední plastové blatníky udržují plošinu traktoru čistou. Otevírací kapoty a odstranitelné boční kryty umožňují snadný přístup pro servisní kontroly. Model je vybaven předními šípovými pneumatikami, díky kterým lze jezdit bez újmy i po zatravněných plochách viničního meziřadí, v sadech nebo při parkových úpravách.

Dále standardní bohatá výbava zahrnuje například ochranný rám s bezpečnostními pásy, hydraulický posilovač řízení, intuitivní ovládání joystickem, nastavitelné sedadlo, zadní vývodový hřídel, uzávěrku diferenciálu, jeden pár rychlospojek, alternátor 50 Amp, čelní reflektory, hák pro tažení či bezpečnostní spínač zapalování.

Kioti CK 2810

Také model CK 2810 disponuje ekologicky šetrným motorem, v tomto případě s výkonem 28 koní o obsahu 1393 m3 při 2600 otáčkách, s plynulým tichým provozem při zachování maximálního výkonu. CK 2810 je vyráběn ve variantě s mechanickou manuální nebo hydrostatickou převodovkou (HST).

HST modely mají rychlý a pomalý rychlostní rozsah pro maximalizaci výkonu a efektivnosti. Hydraulické čerpadlo o výkonu 42,9 l/min, nejlepší ve své třídě, umožňuje rychlejší práci přídavných zařízení.

Kompaktní design se zúženou kapotou umožňuje lepší výhled obsluze. Díky vertikálně sklopné kapotě je snadný přístup pro kontrolu vzduchového filtru, provozních kapalin, pojistek a elektrických součástí. Sklopný ochranný rám, který je součástí standardní výbavy, dává možnost rychlé a jednoduché manipulace a jízdě pod překážkami.

Malotraktor Kioti CK 2810 je vybaven pohonem všech čtyř kol, snadným přepnutím pohonu předních kol pomocí spojky a předními i zadními šípovými pneumatikami pro přejezdy po zatravněných plochách.

Komfort obsluze ve standardní výbavě zajišťuje hydraulický posilovač řízení, osvětlený přístrojový panel s digitálním ukazatelem otáček, hladiny paliva a teploty, ovládací joystick pro pohodlné ovládání všech funkcí čelního nakladače. Páka joysticku se po uvolnění automaticky vrací do neutrální polohy a čelní nakladač zůstává v poloze, při které byl joystick uvolněn.

Výbava ve standardním provedení zahrnuje mimo jiné nastavitelné sedadlo, zadní vývodový hřídel, uzávěrku zadního diferenciálu, jeden pár rychlospojek, alternátor 50 Amp, čelní reflektory, hák pro tažení, sedmikolíkovou zástrčku nebo bezpečnostní spínač zapalování.

Pro malotraktory Kioti řady CK lze zakoupit širokou škálu přídavných zařízení od mulčovačů přes mulčovací zařízení se sběrem, luční nebo hřebové brány, obraceče, shrnovače, rozmetače po žací ústrojí nebo sněhové radlice. Samozřejmostí je vydání velkého technického průkazu ke všem traktorům bez jakýchkoliv příplatků.

Perfektní servis prioritou

Výhradním dovozcem korejské techniky Kioti je společnost P & L, spol. s r. o., která na českém trhu působí již více než dvacet let. Řadí se mezi přední prodejce zahradní a komunální techniky světových značek. Ve svých pobočkách po celé České republice zajišťuje kromě prodeje také kompletní servis. Ve spolupráci se společností P & L, spol. s r. o., distribuuje stroje Kioti moravská firma Traktorservis – ML, s r. o., která zemědělskou a komunální techniku prodává již od roku 1996. V sortimentu zemědělské techniky se převážně specializuje na stroje pro zahradní, vinařskou a trávníkářskou sféru. V počátcích se firma Martina Laciny, podnikajícího coby fyzická osoba, zabývala prodejem ojetých a repasovaných strojů. V době, kdy společnost zahájila svou činnost, se většina potenciálních zákazníků orientovala spíše než na kvalitu na cenu. Repas byl vždy prováděn s důrazem na perfektní provedení jak po stránce technické, tak estetické a k zákazníkům putovaly stroje, které už na první pohled vypadaly jako nové. Díky tomu se společnost dostala do povědomí zejména vinařů, zahradníků a realizačních firem po celé Moravě. Prodej traktorů Kioti zahájili v roce 2009. Zároveň s rozšířením sortimentu a objemu prodeje byla založena společnost Traktorservis – ML, s. r. o., jejíž sídlo se přesunulo z kapacitně nedostačujících prostor původní provozovny v Ořechově u Brna do nové v Silůvkách u Brna. Pružná spolupráce s dovozcem P & L, spol. s r. o., která je zárukou kvalitního servisu zahrnujícího prodej a dodávky náhradních dílů i příslušenství, splňuje jednu z priorit firmy Traktorservis – ML, s. r. o.

Klíčové informace

  • Malotraktory Kioti řady CK usnadní práci zejména ve vinicích a sadech.
  • Kompaktní rozměry a bohatá výbava malotraktorů Kioti řady CK umožňují jejich využití také v úzkých zatravněných meziřadích vinic.
  • Společnost Traktorservis – ML, s. r. o., distribuuje stroje značky Kioti ve spolupráci s výhradním dovozce P & L, spol. s r. o.
 

Daniela Urešová
Uveřejněno v týdeníku Zemědělec č. 31/2014