Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Běžkaři si přijdou na své. Město Havlíčkův Brod upravilo díky nové technice běžkařský okruh a dvě trasy

V Havlíčkově Brodě si běžkaři přijdou na své. Současné příznivé sněhové podmínky umožnili upravit městu okruh pro běžkaře. V provozu jsou již i dvě běžkařské tratě o celkové délce zhruba 30 km.

Technické služby Havlíčkův Brod spolu s městem pořídili od naší společnosti P & L spol. s r.o. Velké Meziříčí, universální užitkový vůz Mechron KIOTI vybavený pásovým podvozkem a dále se stopařem a finišerem, což je speciální zařízení na protahování běžeckých stop a úpravu městského okruhu pro bruslení na lyžích. Jedná se o další příslušenství, které bylo navrženo a vyrobeno ve vlastní produkci společnosti P&L, pod taktovkou vedoucího výroby pana Tomáše Horkého.

„Okruh na sportovišti v Plovárenské ulici byl ideální pro vyzkoušení nové techniky pro úpravu běžecké stopy, a proto jsme ho v pondělí 5. ledna zkušebně upravili pro běžkaře. Výhodou je veřejné osvětlení, takže ho lyžaři mohou vyzkoušet i večer,“ upřesnil místostarosta města Čeněk Jůzl. Aktuální informace o provozu budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách města Havlíčkův Brod.

Od úterý 6. ledna jsou již upravené i běžkařské tratě na Žižkovském a Pelestrovském okruhu. „Obě trasy měří dohromady okolo 30 km a nacházejí se severně od města. První vede od Nového hřbitova do lokalit v okolí Veselého Žďáru, Pelestrova, Radostína, Perknova a Rozňáku, druhá pak začíná na Žižkově a pokračuje přes Český Dvůr a Knyk do Radostína,“ přiblížil místostarosta Jůzl.

Těší nás nejen nadšené vedení z Havlíčkova Brodu, ale především usměvaví a spokojení běžkaři, kteří novou stopu opravdu ocenili. Pzn. Doporučujeme všem běžkařům zastavení v Pelestrovské restauraci, kde je nejen příjemná obsluha a pěkná atmosféra, ale hlavně se zde výborně vaří.

kami