Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Školení mulčovače Tierre

Nejdříve nás zástupci Tierre teoreticky připravili a následovaly praktické ukázky mulčovačů v akci. Nejzajímavější byla ukázka novinky od Tierre a to lesní frézy Orsa 220.

Od roku 2019 importuje do České republiky mulčovače Tierre firma P&L a těší se ze zájmu zákazníků. Značka Tierre má bohatou italskou tradici již od roku 1963 a specializuje se na mulčování. Tierre nabízí 30 modelových řad a exportuje do více než 30-ti zemí světa. Vyrábí mulčovače se záběrem od 120 do 830 centimetrů (stranové, za traktor, se sběrem). Firma má 3 výrobní haly s prostorem 15 000 m2, ročně vyrábí přes 2 000 mulčovačů a využívá nejnovější technologie při výrobě.

Slogan firmy „Tierre – there is a difference!“ (Tierre – je zde rozdíl!) není náhodný. Firma Tierre má ve svém vlastnictví 15 patentů, které ji odlišují od konkurence. Nejdůležitějším rozdílem proti jiným mulčovačům jsou kladiva s dvojitou řeznou hranou. Tyto kladiva jsou o 20 % delší, se stejnou hmotností, jsou vysoce odolné a jejich tvar umožňuje lepší průchod rozsekaného materiálu. Dalším významným patentem je adaptivní geometrie. Nejnovější mulčovače lze nastavit na 12 různých pracovních poloh dle potřeby. V praxi je zapotřebí pro efektivní mulčování trochu jiné nastavení na vysokou trávu, nízkou trávu, kukuřici, větve. Zákazník si koupí jeden mulčovač a efektivně ho dokáže využívat ve všech podmínkách.
 

Vedle mulčovačů firma Tierre vyrábí také lesní frézu Orsa (v překladu medvěd). Tyto frézy se záběrem 180 až 220 cm jsou určené na čištění potěžebních ploch, rekultivaci a přípravu půdy před sázením. Frézu jsme testovali přímo se zástupci Tierre v rámci servisního školení a její práce nás ohromila.

Velký důraz klade firma P&L na servis a náhradní díly. Tierre vyrábí perfektní stroje, ale bez rychlé dostupnosti náhradních dílů a proškolených servisních techniků se neobejdete. Na nic jsme nečekali a ihned proběhlo ve firmě P&L ve Velkém Meziříčí servisní školení. Díky tomu se naše znalosti a odbornost v obchodu i v servisu posunuly o kus dále.

Mulčovače Tierre tvoří obrovskou přidanou hodnotu pro zákazníky. Firma P&L zajišťuje prodej a servis nejen po celé České republice.