Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Tierre - mulčovače na míru

Více než 50 let má na trhu s mulčovači své nezastupitelné místo italská značka Tierre. Zakladatel Aldo Tiso se od samého počátku společnosti zaměřil na výrobu zemědělské techniky vysoké kvality a promyšlené do sebemenších detailů. Z výhod, které mulčovače Tierre přinášejí, mohou nyní čerpat i čeští zákazníci.

Od roku 2019 importuje do České republiky mulčovače Tierre firma P&L a těší se ze zájmu zákazníků. Značka Tierre má bohatou italskou tradici již od roku 1963 a specializuje se na mulčování. Tierre nabízí 30 modelových řad a exportuje do více než 30-ti zemí světa. Vyrábí mulčovače se záběrem od 120 do 830 centimetrů (stranové, za traktor, se sběrem). Firma má 3 výrobní haly s prostorem 15 000 m2, ročně vyrábí přes 2 000 mulčovačů a využívá nejnovější technologie při výrobě.

Slogan firmy „Tierre – there is a difference!“ (Tierre – je zde rozdíl!) není náhodný. Firma Tierre má ve svém vlastnictví 15 patentů, které ji odlišují od konkurence. Nejdůležitějším rozdílem proti jiným mulčovačům jsou kladiva se dvěma řeznými hranami. Tyto kladiva jsou o 20 % delší, se stejnou hmotností, jsou vysoce odolné a jejich tvar umožňuje lepší průchod rozsekaného materiálu. Samozřejmostí v nabídce jsou i Y nože. Dalším významným patentem je adaptivní geometrie. Nejnovější mulčovače lze nastavit na 12 různých pracovních poloh dle potřeby. V praxi je zapotřebí pro efektivní mulčování trochu jiné nastavení na vysokou trávu, nízkou trávu, kukuřici, větve. Zákazník si koupí jeden mulčovač a efektivně ho dokáže využívat ve všech podmínkách.

Novinkou je od Tierre mulčovač Aquila 640, který byl představen v roce 2020 na výstavě v Hannoveru. Aquila je skládací se záběrem 640 centimetrů je vhodný pro velké plochy. Ve výbavě mohou být patentovaná kladiva nebo Y nože s třetím nožem uprostřed. Nové inovativní tělo snižuje spotřebu paliva a zvyšuje pracovní rychlost. Volitelnou výbavou je hydraulické otevírání zadního výklopu, centrální disk pro řezání trávy a opěrné plazy.

Zároveň Tierre přineslo na trh mulčovače na hydro pohon vhodné pro nakladače a manilulátory - v této oblasti jsou to modely Hydro Pantera a Hydro Lupo.

Velký důraz klade firma P&L na servis a náhradní díly. Tierre vyrábí perfektní stroje, ale bez rychlé dostupnosti náhradních dílů a proškolených servisních techniků se neobejdete.

Mulčovače Tierre tvoří obrovskou přidanou hodnotu pro zákazníky. Firma P&L zajišťuje prodej a servis nejen po celé České republice.