Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Malé Losenici nedají na KIOTI dopustit

Obec Malá Losenice

V Malé Losenici, obci na Vysočině s 270 obyvateli, využívají stroje od společnosti P&L od konce roku 2018. A nemohou si je vynachválit. „Nejprve jsme si pořídili traktor KIOTI CK3310 včetně rozmetadla ROKI 250 a zametače KM-M 1250 H,“ říká Jaromír Jonák, starosta Malé Losenice.

„V průběhu zimy 2018/2019 jsme dokoupili přední šípovou radlici,“ doplňuje. Zimní výbavu v obci, kde funguje mateřská škola, prodejna a aktivně působí hned šest spolků, nejvíce využili v zimě 2020. „Při velkých přívalech sněhu jsme stíhali vyhrnovat a sypat všechny chodníky v obci,“ pochvaluje si Jonák. „Kartáč jsme používali při lehčím sněžení a na jarní úklid chodníků a veřejných ploch. Traktor nám dále pomáhá při úpravách veřejných prostranství, dovozu materiálů na stavby a ze staveb a v poslední době často při kůrovcové kalamitě, kdy s ním stahujeme dřevo a klády v lese,“ popisuje starosta Malé Losenice mnohostranné činnosti strojů. Pro jejich použitelnost má jen slova chvály. „Většina našich lesů je v náročném terénu a musím říci, že traktor dokázal kolikrát vyjet kopce i bez uzávěrky, i když ji také má,“ říká Jonák. Jeho spokojenost se ovšem netýká jen traktoru a příslušenství. „Také jsme spokojeni se servisem, který pokaždé přijel na garanční prohlídky včas. Opravy jsme žádné neřešili, protože funguje výborně,“ přidává další plus. Zpětně tak oceňuje, že si obec vybrala právě stroje značky KIOTI. „Volili jsme mezi šesti dalšími traktory,“ přiznává Jonák. „Rozhodující pro nás byla funkčnost a variabilita traktoru v základním vybavení i záruční a pozáruční servis. Toto vše KIOTI a firma P&L splnily a dále splňují,“ pochvaluje si správnou volbu. Není divu, že v obci uvažují o pořízení dalších strojů a příslušenství od této značky. „V budoucnu by se nám jistě osvědčil čelní nakladač a do lesa a na obecní zeleň i štěpkovač,“ přemítá starosta Malé Losenice. „KIOTI pro mě znamená spolehlivost, pohodlí i kvalitu a sílu při každé práci. Budoucím zákazníkům bych značku KIOTI a společnost P&L jako obchodního a servisního partnera rozhodně doporučil,“ zakončuje Jonák.

Více o novém Kioti CX2510CH najdeš ZDE.

Jaromír Jonák, starosta obce