Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Nový traktor ušetřil pracovní síly a zvýšil efektivitu

Obec Zahrádky

V Libereckém kraji nedaleko České Lípy se nachází obec Zahrádky. Obec s více než 700 obyvateli nabízí ve svém katastru i okolí mnoho kulturních, technických i přírodních zajímavostí bezpochyby stojících za návštěvu. I to je jeden z důvodů, proč je třeba dbát po celý rok na dobrý vzhled veřejných prostranství. Od letošního února získala obec k tomuto účelu důležitého pomocníka, traktor Kioti CK35 HST s letním i zimním příslušenstvím.

O pořízení traktoru uvažovalo obecní zastupitelstvo již delší čas. Původním záměrem bylo koupit stroj s nízkými pořizovacími náklady, ale ten nakonec zastupitelstvo neschválilo. „Přemýšleli jsme samozřejmě i o využití některého z vypsaných dotačních titulů. Žádný nám ovšem nebyl šitý přímo na míru a také jsme nechtěli kupovat stroj za pouze jedním účelem. Proto jsme nakonec přistoupili k výběru traktoru bez využití dotací, který můžeme používat  podle svého uvážení a potřeb nejen obce, ale i jejích občanů,“ vysvětluje místostarosta obce Zahrádky Robert Srnka.

Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči a vítězně z něj vyšel traktor Kioti CK35 HST, který nabídl obchodní zástupce a servisní technik strojů z portfolia společnosti P & L Biskupice pro severočeskou oblast Michal Prokop, jehož firma sídlí v pouze 15 kilometrů vzdáleném Novém Boru.

„S poptávanou technikou jsme neměli dostatečné zkušenosti, proto nám velice pomohlo, že v blízkém okolí pracuje hned několik obdobných traktorů. Na jeden z nich jsme se byli podívat v nedaleké Kytlici a předvedl se ve velice dobrém světle. V obci jsme dosud neměli stabilní technickou četu, komunální práce jsme zajišťovali s využitím osmi až deseti lidí doporučených úřadem práce. A někdy býval tento systém sázkou do loterie. Momentálně zaměstnává obecní úřad ve stálém pracovním poměru jednoho člověka, který je zároveň obsluhou nového traktoru. K dispozici má samozřejmě i další technické zázemí a vybavení, takže je obec kromě svozu odpadů, co se týče komunálních činností, soběstačná a nemusí si najímat externí firmy na jednotlivé služby. Šetříme tak nejen čas, ale i finance,“ říká starosta obce Ladislav Chvojka.

Roman Paleček