Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Práce? Zásadní zrychlení!

Obec blízko Moravského Krumlova

Na stroje jihokorejské značky vsadili i v jedné vesničce s třemi stovkami obyvatel nedaleko Moravského Krumlova. Pomáhá jim tam traktor KIOTI CK2810 s vozíkem, mulčovačem, radlicí na sníh, sypačem a zametacím kartáčem.

„Dříve jsme používali malotraktor Vari, ale nyní můžeme převážet objemnější a těžší náklady,“ pochvaluje si starosta. „Mulčovač pomůže s vysokou trávou a podrosty okolo obce, kde není nutné trávu sbírat. Zimní výbavu využijeme pro úklid sněhové nadílky. Zimní údržba se zásadně zrychlila – zároveň probíhá odhrnování i posyp,“ doplňuje spokojeně. S firmou Agroservis Holý měli v obci na Krumlovsku dlouholeté zkušenosti, proto ji oslovili i nyní. „Traktory KIOTI jezdí v dalších obcích regionu a jeví se jako spolehlivé stroje. Pravidelný servis i případné opravy vždy řešíme rychle na místě, případně si dodavatel traktor odveze na provozovnu,“ nešetří chválou starosta. Obec se rychle rozrůstá, připravené jsou nové stavební parcely včetně komunikací, které bude nutné udržovat. „Přibyde také travnatých ploch a v létě budeme rozvážet vodu na zalévání,“ upozorňuje. Proto se dá předpokládat, že by se využily i jiné stroje. „Nákup dalšího příslušenství zvážíme na základě finančních možností a ostatních projektů, jako je třeba komunitní kompostárna,“ vysvětluje starosta. Po roce provozu hodnotí nákup KIOTI CK2810 velmi kladně. „Efektivita, ale i pohodlí pro obsluhu se určitě zvýšilo, zvlášť v porovnání s dříve používanou technikou, jak jsem už zmiňoval,“ uzavírá zkušenosti z Krumlovska.

starosta obce