Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Šelma ze Želče u Prostějova

Občanům obce Želeč na Prostějovsku se už několik měsíců naskýtá nevídaná podívaná. V jejich vesnici se vyskytuje dravá šelma. Není to ovšem šelma v pravém slova smyslu, ale traktor jedná se o model: CK4010CH, který má ve znaku kojota a doplňte a je vybaven klimatizovanou kabinou.

Na počátku roku 2017 naši společnost P&L oslovila paní starostka ing. Bronislava Augustinová se žádostí o pomoc při výbě ru vhodného traktoru pro jejich obec.„Jelikož nám starší technika pomalu dosluhuje, je potřeba ji nahradit novou,“ vysvětlovala. Od nového traktoru představitelé obce očekávali celoroční využití, lehkou ovladatelnost, dostupný servis, možnost údržby chodníků v zimě, nářadí vhodné pro údržbu rozsáhlého bio areálu a další práce, kterých je ve vesnici vždy dost. Ze široké škály nabízených traktorů Kioti jsme proto pro obec zvolili model CK4010CH  s bohatým příslušenstvím, které bylo dodáváno postupně, jak běžel rok.
Na počátku léta jsme pro potřeby letní údržby traktor vybavili stranovým mulčovačem s vyložením Fina-Meaat TLL155. Při předávání stroje byla na obsluze patrná mírná nervozita. Ta však za pár okamžiků zmizela, když obsluha zjistila, že traktor je velmi lehce ovladatelný a mulčovač také.

Po pár dnech provozu pršely na traktor a mulčovač jen pochvaly. Kvalita práce byla na výbornou a všechny překvapilo, kolik toho tento malý drobek dokáže za den udělat. Dalším příslušenstvím, které bylo na obec dodáno, byl nosič kontejnerů CargoHook 3,5t/Tr., který obec využívá na přepravu trávy, listí, sutě a ostatních materiálů. Poslední část dodávky bylo příslušen- ství pro zimní údržbu. Traktor Kioti CK4010CH jsme pro potřebu obce vzadu osadili válečkovým rozmetadlem VS 1500 a vpředu čelními hydraulickými rameny, která jsou využívána buď pro hydraulicky natáčecí radlici nebo hydraulický kartáč.
Letošní zima nám trošku sněhu dopřála, a tak si obsluha mohla kartáč vyzkoušet pár dní od dodání. A opět panovala velká spokojenost s kvalitou práce i rychlostí, s jakou naše šelma Kioti vesnici uklidila. Dle slov paní starostky jsou s traktorem Kioti v obci nadmíru spokojeni. Proto představitelé rozhodli, že traktor dovybaví dalším příslušenstvím: čelním nakladačem Kioti KL4010.
Pochvala od ing. Augustinové  nás těší a také zavazuje poskytovat obci stále maximální možný servis námi dodané techniky.