Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Traktor prozatím mulčuje, ale využití může být širší

VKS Pohledští Dvořáci

Nedaleko Havlíčkova Brodu má svůj areál akciová společnost VKS Pohledští Dvořáci. Zabývá se především výrobou krmných směsí a doplňků vhodných pro různé druhy nejen hospodářských zvířat, ale i lesní zvěře nebo ryb. Provozuje též lisovnu řepkového oleje s technologií lisování za studena a věnuje se obchodu s rostlinnými komoditami a jatečnými zvířaty. Při údržbě zelených ploch členitého areálu pomáhá malotraktor Kioti CS2610 s mezinápravovým systémem sečení.

„Když jsem byl pověřen úkolem vybrat vhodný stroj pro naše účely, dostal jsem poměrně přesné zadání. Hledali jsme žací stroj s mezinápravovým systémem sečení, který by byl snadno ovladatelný. Jelikož terén firemního areálu je poměrně členitý, chtěli jsme spolehlivý traktor s možností pohonu přední nápravy. Podmínkou byla schopnost žacího stroje kvalitně mulčovat, jelikož jsme nechtěli posečenou hmotu sbírat. Kompaktní traktor jsme zvolili vzhledem k dalším možnostem jeho využití. V našem případě se nabízí například zimní údržba prostranství a komunikací. A důležitým faktorem byla pochopitelně výše pořizovací ceny. Po určitém průzkumu trhu padla volba na univerzální kompaktní traktor Kioti CS2610 s mezinápravovým sečením SM2410,“ říká pracovník společnosti VKS Pohledští Dvořáci Ing. Josef Maršík.

Roman Paleček