Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Vlastní traktor? Správná volba!

Ostrov nad Oslavou

I v kraji Vysočina najdeme spoustu vlastníků lesů, kteří dnes mají společný problém – a tím je kůrovec. Patří mezi ně i Roman Sobotka, který vlastní několik hektarů lesa nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Jak se postupem času situace v lesích zhoršuje, musel se i Sobotka rozhodnout, jestli na zpracování kůrovcových stromů bude dále najímat služby, jejichž cena roste a časová dostupnost není vždy ideální, nebo si pořídí vlastní techniku. Po zvážení všech aspektů si Sobotka pořídil stroj KIOTI DK4510 (předchůdce DK5010 s výkonem menším o 4 HP) s navijákem Krpan 4SI a čelním nakladačem. Vlastní traktor mu umožňuje rychle reagovat při nalezení napadených stromů. Vytěžené dřevo následně pomocí čelního nakladače nakládá na vlek a odváží na pilu, případně domů na palivo, kde ho následně zpracovává štípačkou za traktor. Traktor tedy slouží nejen při těžbě, ale následně i k dopravě kulatiny a hotového řeziva z pily. Menší část roku využívá traktor na klasické polní práce, při přípravě zahrady kultivátorem a podobně. S traktorem je Sobotka spokojený, zcela splnil jeho očekávání, která od něho při výběru měl. Konkrétně hledal menší, ale silný traktor, který bude schopný se pohybovat mezi stromy v porostu a zároveň si poradí s výřezy i dlouhou kulatinou. Dalším požadavkem byla dobrá dostupnost servisu z Velkého Meziříčí. Všechny tyto aspekty traktor KIOTI DK4510 splňoval a očekávání potvrdil i v praxi.

Roman Sobotka