Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Hilltip pro posyp i postřik

Žďár nad Sázavou

Další čerstvou akvizicí z loňského listopadu ve stáji společnosti STAKO je elektrické (12V) rozmetadlo finské provenience Hilltip IceStriker 1100 pro posyp komunikací solí nebo pískem, popřípadě postřik solankou. Dodala ho také firma P&L. Určeno je pro pick-upy a lehká nákladní vozidla. Z důvodu snížení hmotnosti je zásobník z polyetylenu, součásti přicházející do styku se solí z nerezu.

Model 1100 má objem zásobníku 1100 litrů  (čistý je 1000 l)  a  prázdný váží 215 kg. Minimální délka ložné plochy nosiče je zapotřebí 170 cm. Průměr sklopného „talířového“ rozmetacího ústrojí činí 39 cm a posypová šířka se pohybuje od jednoho do osmi metrů.
Plynulému přísunu materiálu k dopravnímu šneku napomáhá vibrátor. Nerezový šnek o průměru 65 mm potom zajišťuje rovnoměrný tok posypu k rozmetacímu ústrojí.
Rozmetadlo je možné snadno přestavět na aplikaci solanky s šířkou rozstřiku od dvou do pěti metrů, při vlhčení od jednoho do osmi metrů. Dvanáctimetrová hadice s navijákem slouží pro ošetření těžko dostupných míst (např. vchod do obecního úřadu), v létě ji lze využít při zalévání zeleně.
Součástí dodávky je upínací systém k podlaze korby vozidla. V zadní části sypače se nachází prohlubeň pro případné umístění registrační značky. Motor se nalézá uvnitř uzavřeného krytu odolného vůči povětrnostním vlivům a neobsahuje žádné řemenice či řetězová kola. Kabel slouží pro připojení pracovního světla, majáku a kamery. Sofistikovaný řídicí systém umožňuje přizpůsobit způsob rozmetání aktuální situaci. Automatická regulace pomocí GPS nastavuje množství rozmetaného materiálu (g/m2) podle rychlosti jízdy. Takzvaný ruční režim umožňuje zvolit konstantní rychlost dávkovacího šneku.
Systém shromažďuje  a ukládá základní data do paměti a lze generovat zprávy o posypu a trase. To je důležité například jako nepopiratelný důkaz odvedené práce nebo při vyřizování pojistných událostí.