Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Traktor si poradí i v kopcovitém lesním terénu

Obec Lopeník

Ve Zlínském kraji v oblasti Bílých Karpat se nachází kopaničářská obec Lopeník. Obec s 220 stálými obyvateli a rozlohou katastru 12,5 km2 vlastní 74 hektarů lesů a o ty je třeba se řádně postarat. Od letošního jara jsou v tomto směru v Lopeníku soběstační. Velkou zásluhu na tom má nový traktor Kioti RX 6020 v lesní úpravě a s příslušnou výbavou.

K pořízení traktoru a dalších pracovních adaptérů využili v Lopeníku možnosti dotace. „V rámci Programu rozvoje venkova se objevila možnost využití dotací na lesní techniku. Se svými 74 hektary lesa patříme do kategorie vlastníků s plochou 50 až 100 hektarů lesního porostu. Mohli jsme tedy podle zadaných podmínek požádat o příspěvek na traktor s výkonem motoru do 50 kW, 2,5 tuny hmotnosti a celkové šířky do dvou metrů. Na základě vypsaného výběrového řízení jsme dostali několik nabídek a nakonec se rozhodli pro zástupce značky Kioti. Důvodů k tomuto rozhodnutí bylo hned několik. Traktor se nejvíce ze všech blížil našim požadavkům a dotačními podmínkami daným hraničním parametrům výkonu. Příznivá byla i jeho pořizovací cena a důležitou roli sehrály též reference dosavadních uživatelů, které byly velice pozitivní,“ vysvětluje důvody výběru nového traktoru starosta obce Roman Buček.

Doplnění: V roce 2020 byla k traktoru dodána sněžná fréza Agromatall a vyvážečka Scandic 6t

Roman Paleček