Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Stopař potěší lyžaře

Město Králíky

Na úpatí hned tří pohoří leží Králíky. V turisty oblíbeném městě na pomezí Čech a Moravy mají nově k dispozici víceúčelový stroj KIOTI K9 vybavený pásy a stopařem.

„Využíváme ho v zimním i v letním období,“ říká Jan Divíšek, vedoucí odboru organizačního a správního. „V letním období zajišťujeme údržbu turistických tras a venkovních sportovišť, v zimním zase údržbu lyžařských stop,“ upřesňuje. S užitečným pomocníkem mají v Králíkách velké plány. „V dohledné době plánujeme vybavit stroj GPS modulem s cílem přenášet on-line na mapový portál aktuálně projížděné lyžařské stopy,“ prozrazuje Divíšek. K nákupu nového stroje ve městě u hranic s Polskem přistoupili poté, co začalo dosluhovat starší zařízení na úpravu lyžařských stop. „V rámci vyhlášeného výběrového řízení jsme volili z několika přihlášených potencionálních dodavatelů a na základě nabídnuté ceny byl vybrán právě víceúčelový stroj KIOTI K9,“ vypráví Divíšek. Na jeho pořízení získaly Králíky dotaci z evropských strukturálních fondů prostřednictvím Euroregionu Glacensis. „Zařízení plně splňuje účel, pro který je určeno, k provozu v obtížném terénu nemáme připomínky,“ libuje si Divíšek a jako velkou výhodu zmiňuje třímístnou kabinu. „Všechno funguje tak, jak má a jak bylo poptáváno v rámci vyhlášené zakázky na dodávku zařízení,“ uzavírá.

Jan Divíšek, vedoucí odboru organizačního a správního