Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

První zkušenosti s traktorem KIOTI CK2810 HST

Krucemburk

Nosným odvětvím společnosti je především živočišná a rostlinná výroba. Z potravinářské výroby provozuje Zemědělská a.s. výrobnu masných výrobků včetně vlastní prodejny masa a uzenin. Od roku 2012 provozuje na středisku v Podmoklanech linku na výrobu pelet a dále koncem roku 2013 bylo uvedena do provozu bioplynová stanice. Právě v areálu bioplynové stanice se nachází travnaté plochy, které je nutné pravidelně udržovat. Pro tyto účely se vedení společnosti Zemědělská a.s. Krucemburk rozhodlo pořídit malý universální traktor s mulčovačem a sběrným košem.

Co Vás vedlo ke konečnému rozhodnutí k pořízení traktoru KIOTI CK2810 HST?

Prvním faktorem byly dlouhodobé a dobré obchodní vztahy s prodejcem panem ing. Šimonem a společností P & L, spol. s r.o. a servisním zázemím ve Žďáře nad Sázavou či ve Velkém Meziříčí. Druhým faktorem byla velmi příznivá cena, kterou jsme na základě společných jednání získali. Třetím velice důležitým faktorem při rozhodování o koupi bylo zaručení pohodlí pro obsluhu. Kabina traktoru KIOTI CK2810 HST je nejen velmi tichá, ale především prostorná. Jediný traktor KIOTI má kabinu zhruba o 20 cm vyšší než ostatní konkurenční traktory. Obsluha má tedy větší pohodlí a lepší výhled z traktoru.

K čemu bude traktor KIOTI CK2810 HST s mulčovačem využíván?

Můžeme říct, že traktor KIOTI CK2810 HST – tedy s hydrostatickou převodovkou a s mulčovačem KOALA HI-LIFT bude na 100% využíván k sečení trávy a k údržbě našich areálů. Posečená tráva nám bude sloužit jako zelené krmivo pro nově otevřenou bioplynku. Navíc sečením travnatých ploch ve vlastních areálech dojde k ušetření zhruba 3 ha půdy na výrobu krmení pro bioplynku. Do budoucna také uvažujeme o kooperaci s ostatními podnikateli, kteří ocení údržbu svých areálů a minimalizují svoje náklady za odvoz a výkup zelené hmoty. Naše společnost naopak získá další „krmivo“ pro bioplynku.

Jak jste spokojeni s fungováním traktoru a mulčovacím zařízením KOALA 1200 Hi-lift?

Cílem těchto dvou nových zařízeních bylo ušetření času a spojení dvou činností (sečení a hrabání) do jedné. Činnost traktoru s mulčovačem je nyní více produktivní, ale nutno říct, že záleží na mnoha faktorech, které ovlivňují celkovou výkonnost při sečení travnatých ploch. Jedná se především o pracovní rychlost stroje, pracovní záběr, objem sběrného koše, výšku porostu, nastavení výšky sečení, hustotu a charakter porostu, dále je to vzdálenost místa vykládky zelené hmoty, vynucené přestávky stroje či přestávky ze strany obsluhy. S tím vším se nyní náš pracovník seznamuje a ladí nejlepší a efektivní způsob sečení.

S fungováním traktoru KIOTI CK2810 HST od jihokorejského výrobce jsme zatím velice spokojení. Obsluha je velmi jednoduchá a kabina je opravdu dostatečně prostorná a pohodlná. S fungováním mulčovače italské značky PERUZZO Koala HIT LIFT se zatím seznamujeme a na jeho vyhodnocení je ještě brzy, zatím jsme naplnili „málo zásobníků“.