Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Sázka na správného koně

V mém vinařském snění o zdravých a ekologických vinicích, o čistém ovzduší v našem krásném Českém středohoří, byl v hlavní roli kůň, jím tažená plečka a vůz s ojí naplněný až po okraj zdravými hrozny. Taková idylka, spojení člověka s přírodou…

Jako začínající vinaři ve Velkých Žernosekách u Litoměřic jsme místo živého koníka pořídili samozřejmě koně pod kapotou v podobě malotraktoru o výkonu 20 k, bez kapotáže. A jak hektary přibývaly, počali koně pod ka- potou pokulhávat. Rozhodli jsme se je prodat a pořídit pořádné stádo, které by naše kopcovité hektary zvládlo.
V březnu 2017 jsme s manželkou započali po nějakém pěkném a silném stádu pátrat. Koně byli všude, jedni zelení, druzí červení anebo modří.
Stanovili jsme si základní pravidla výběru: a) seriózní a rychlé jednání, b) kvalitní traktor do vinice s rychle dostupným servisem, c) z poptávky vyloučit traktory s podezřelou nej… reklamou.
KIOTI – ta trochu tajemná značka traktoru se nám zdála pěkná. Prodejce pan Šimon byl po celou dobu prodeje nad věcí, a to i ve chvíli, kdy bylo potřeba koně pod kapotou DK5510 zaplatit jinak než běžnou platbou… Celá transakce se uskutečnila dřív, než bychom čekali.

A co po roce užívání říci o našem novém stádu? Krasavec, dostatečně silný, s dobrým ovládáním, s komponenty z dobrého materiálu. Zjistil jsem také, že je dobré dodržovat pokyny výrobce.

Ptáte se, zda bych si koně od Kioti znovu koupil? Koupil, protože koně od firmy Kioti toho hodně umí, nejen dobře táhnout. Pohlaďte si je, stojí to určitě za to…“
 

Bc. Dalibor Mikulenka