Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Dva pomocníci pro rozmanitou škálu činností

Technické služby Kutná Hora

Rozsah činností, které společnost Technické služby Kutná Hora zajišťuje nejen pro město, ale i zákazníky z řad občanů, firem a organizací, je široký a klade vysoké nároky na zaměstnance i na technický park. Ten je proto důležité pravidelně obměňovat a doplňovat. Na sklonku roku 2016 do něj přibyly hned dva traktory Kioti s příslušnými adaptéry umožňujícími celoroční využití strojů.

Od letošní zimy tak v Kutné Hoře pracují traktor Kioti RX7330PC a menší model Kioti CK2810 HST. ,,Nejsem příznivcem jednoúčelových strojů, které stojí půl roku nevyužité v garáži. Raději proto volíme cestu univerzálních nosičů a traktorů doplněných vhodnými nástavbami. Tak je tomu i v případě dvou nových traktorů Kioti,“ vysvětluje ing. Jan Jäger, jednatel společnosti Technické služby Kutná Hora. S větším modelem RX7330PC počítají hlavně pro zajištění zimní údržby komunikací  v agregaci s čelní šípovou sněhovou radlicí a sypačem. Ovšem zimní údržbou jeho využití zdaleka nebude končit. Od jara může pracovat s příkopovým ramenem i s hákovým nosičem kontejnerů. „Menší z traktorů nám zase vyřeší problém především s údržbou hřbitovů,“ pochvaluje si Jäger. „Těch spravujeme pět a potřebná technika nám chyběla řadu let,“ doplňuje.
Menší stroj s kabinou je vybaven zadním podkopovým ramenem, agregován může být s přívěsem a v zimních měsících též se sněhovou radlicí a rozmetadlem posypových materiálů. „Důležité je, že je homologován pro silniční provoz a může se přesouvat mezi jednotlivými hřbitovními areály podle akutní potřeby,“ libuje si Jäger.
Traktory včetně většiny adaptérů dodala do Kutné Hory společnost P&L. Větší ze strojů, model RX7330PC, pomáhá v zimě při náročné údržbě komunikací a práci v náročných podmínkách včetně kopcovitého terénu zvládá na výbornou.
„Traktor jsme si vyhlédli na jedné z předváděcích akcí, kde nás zaujal jednoduchostí i robustností a silou jednotlivých technických prvků. To je pro nás důležité, jelikož zimní údržba probíhá opravdu v těžkém prostředí a v plné zátěži,“ podotýká šéf kutnohorské společnosti, jež traktory Kioti zakoupila na základě výsledků výběrového řízení.
Líbí se mu i to, že pro obsluhu nabízí traktor dobrý komfort i jednoduché ovládání. „Nemalou roli hrála při jeho výběru také příznivá pořizovací cena. Spolehnout se můžeme i na profesionální servisní zázemí, které nabízí dodavatel, firma P&L,“ pokračuje Jäger ve výčtu kladů.
Po skončení zimní údržby komunikací je traktor RX7330PC nasazován do akce hlavně v agregaci s příkopovým ramenem Marolin M430AX s mulčovací hlavou. ,,Výhodou je, že zařízení je snadno nainstalovatelné, a nemusí být tudíž na traktoru celou sezonu. Je upevněno vzadu na tříbodovém závěsu, ale rameno je předsunuté, takže žací hlava pracuje vedle kabiny traktoru. Obsluha má tedy dokonalý přehled o její činnosti,“ uzavírá spokojeně Jäger.

Ing. Jan Jäger, jednatel technických služeb Kutná Hora