Traktorová poradna

Navrhneme Vám řešení a doporučíme vhodný model traktoru i příslušenství nejdéle do dvou dnů, obvykle během několika hodin.

Kojot z Velichova dostane nejspíš parťáky

Velichov

V obci Velichov na Karlovarsku hospodaří podnikatel Tomáš Kubín. „Živíme se lesnickou a zemědělskou činností. Před pár lety jsme kvůli našim koním koupili menší farmu a už to jelo,“ směje se Kubín, jenž postupně rozvíjí rodinnou farmu. „Přibyli koně, krávy, prasata, ovce a bez traktoru už to nešlo,“ doplňuje.

Jeho volba padla na traktor KIOTI RX7330PC s čelním nakladačem, naviják Uniforest a štípací automat Palax. „V provozu je denně. Přes sezonu ho využíváme třeba v obracení a nahrabování sena, mimo sezonu najde s navijákem a štípačem uplatnění v lese,“ popisuje Kubín. „U všech činností mě překvapil svou obratností a úměrnou silou vůči váze a výkonu.“ Farmář ze západu Čech si pochvaluje i to, že ani po roce provozu v drsných podmínkách Doupovských hor nebyl potřeba žádný servis. „A komunikace s firmou P&L ohledně několika drobností byla perfektní,“ líbí se mu i přístup prodejce. Může si tak gratulovat, že se při nákupu rozhodl právě pro KIOTI. „Byl jsem zastáncem značek traktorů, které jsou u nás možná známější,“ přiznává Kubín. Pak se mu ale dostalo do rukou pozvání na den otevřených dveří právě ve společnosti P&L, kde se poprvé seznámil s výrobky jihokorejské firmy. „Všechno jsem si mohl vyzkoušet, osahat, projet se. A hned jsem si řekl, že zkusím něco nového,“ líčí. Rozhodnutí to bylo správné. „Traktor KIOTI pro mě znamená usnadnění a zrychlení veškeré potřebné práce. Překvapil svou obratností, silou, variabilitou a spolehlivostí. Teď už mu nikdo neřekne jinak než Kojot z Velichova,“ prozrazuje Kubín s úsměvem. Navíc se dá předpokládat, že „Kojot z Velichova“ dostane brzy kamarády ze stejné smečky. „S nárůstem počtu zvířat a pozemků bude spolupráce s P&L zřejmě nutností. Jak v zemědělství, kdy budeme potřebovat mulčovač a podobně, tak v lesnictví třeba v podobě vyvážecího vleku,“ plánuje Kubín.

Tomáš Kubín